Ski areál Černá hora Janské Lázně

Ski resort SKIARENA - Černá hora - Janské Lázně, Krkonoše, ubytování u vleků, u sjezdovky

    

SKI AREÁL SKIARENA Černá hora - Jánské Lázně je umístěn hned u ubytování PENZIONU MARTIN ***  (tour Resort - ski Resort Černá hora - Sněžka) . Je vhodný pro začátečníky, i velmi náročné lyžaře. Skiareál nabídne každému dostatek vleků a lanovek i s umělým zasněžováním. Nabízí celkem cca 15km sjezdových tratí a nejdelší sjezdovku v České republice! Výhodou pro lyžaře je dojezd na lyžích až k penzionu! Na Černé hoře bývají nejlepší sněhové podmínky z celých Krkonoš!

První vleky  nově i se zasněžováním vzdáleny 20 metrů od ubytování – (POMA SKISPORT Formánek –  tři mírné vleky pro děti a dospělé s lyžařskou školou, nyní skiarena Skiresort Černá hora, odtud napojení i na další vleky a lanovky a příjezd na lyžích zpět až před penzion).

vleky poma u ubytování skiareálu na Černou horu u Jánských Lázní, Ski resort, skiresort Černá hora - Pec

Nad objektem cca 50 m je 400 metrový vlek POMA IDYLA – středně náročný svah napojený na sjezdovku se čtyřsedačkovou lanovkou Protěž a novou moderní 8-mi místnou kabinkovou lanovku ČERNOHORSKÝ EXPRESS, ostatní vleky a sáňkařskou dráhu areálu Skiarena Černá hora. V horní části Černé hory je i dvoukotva Anděl a další vleky Poma vhodné pro děti.

   kabinová lanovka na Černou horu, pro 8 osob, Skiarena Jánské Lázně

Na další vleky KOŠŤÁLKA (Poma 400 a 500metrů) se dostanete na lyžích přímo od objektu sjezdem z mírného kopce a zpět až k objektu se vytáhnete pomou Formánek.

mapa skiareálu Černá hora, Janské Lázně ubytování,  ubytovani Jánské Lázně Krkonoše, janske-lazne-ubytovani-penzion-martin

Skiareál Černá hora Janské Lázně - Krkonoše je vhodný pro všechny druhy náročností sjezdových tratí pro lyžování a snowboard s přímým dosahem od Penzionu Martin*** Jánské Lázně!

Do jiných lyžařských středisek Vás mohou dopravit Skibusy přímo z Jánských Lázní, (v okolí jsou areály Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Mladé Buky, Velká Úpa).

V zimních období, kdy jiná střediska nemají sníh je Černá hora stále v provozu. Je ale obvyklé, že se začíná lyžovat v listopadu a končí po Velikonocích.

Černá hora, se svojí výškou 1299 m.n.m., dominuje lázeňskému městečku Jánské Lázně. V roce 1928 byla postavena kabinová lanová dráha spojující Jánské Lázně s vrcholem. Tato lanová dráha sloužila až do roku 1981, kdy její funkci převzala nová modernější kabinová lanová dráha. Ze staré lanovky zbyl pouze předposlední podpěrový sloup, kerý byl zachován a přeměněn na unikátní vyhlídkovou věž. Veřejnosti slouží od roku 1998 a nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na hřebeny Krkonoš.

Lyžařský areál Ski resort Černá hora - Jánské Lázně Areál SKIARENA je situován přímo u ubytování v Penzionu Martin***, Jánské Lázně. Všechny vleky s lanovky jsou dostupné od Penzionu Martin *** - vleky Sport Formánek u objektu, ostatní s napojením od ubytování přes vlek Idyla.

Lyžařský areál SKIARENA Skiresort Černá hora - Pec - Jánské Lázně prochází v současné době dynamickým rozvojem. V rámci kategorizace lyžařských středisek České republiky se zařadil společně se Špindlerovým Mlýnem, Pecí pod Sněžkou a Rokytnicí nad Jizerou mezi pětihvězdičková střediska.

lanovka Protěž na Černou horu skiareálu Černá hora, u ubytování v Penzionu Martin

Terény pro sjezdové lyžování v janských Lázních se nachází na jižních až jihovýchodních svazích Černé a sousední Světlé hory. Lyžaři mají k dispozici 2 lanové dráhy a 12 lyžařských vleků různých typů a délek. Skiareál disponuje sjezdovými tratěmi, které patří k nejdelším v Čechách, dosahujícími délky až 3,5 km.

Hlavní sjezdové tratě jsou vybaveny zařízením na výrobu technického sněhu. Lyžařské terény jsou vhodné rovněž pro rodiny s dětmi, protože areál disponuje sjezdovkami od "cvičných luk" až po náročné sjezdové tratě.

Skiareál Skiarena Jánské Lázně uspokojí každého Lyžaře!